כלכליסט:חיון מחשבים נמכרה לגדי רייכמן תמורת 1.5 מיליון שקל

חיון מחשבים, שנכנסה באוגוסט האחרון להקפאת הליכים, נמכרה לחברת אול אין טרייד של גדי רייכמן תמורת 1.5 מיליון שקל. התמורה תשולם במזומן ומיידית. כך עולה מהחלטת בית המשפט המחוזי בחיפה. עוד עולה, כי רפי חיון, בעל השליטה הקודם בחברה, יגדיל את התרומה הכספית שלו לטובת הנושים של החברה מסכום של 500 אלף שקל לסכום של 750 אלף שקל.

חיון מחשבים, שהוקמה לפני כ-30 שנה, נקלעה לקשיי תזרים בשנים האחרונות וביקשה מבית המשפט לאשר לה תהליך של הקפאת הליכים על מנת "לאפשר את המשך פעילותה כעסק חי".

בבקשת החברה נטען שלמרות שלא הגיעה למצב של חדלות פרעון, היא קרובה מאוד לכך. חובותיה של חיון מחשבים נאמדים בסך של כ-23.3 מיליון שקל, מתוכם סך של כ-16.6 מיליון שקל לבנקים. בנוסף היא חייבת כ-1.5 מיליון שקל לעובדים ושכירות, כ-4.5 מיליון שקל לנושים רגילים וכ-720 אלף שקל, לבעל השליטה, רפי חיון.

מכתב הבקשה עולה כי החברה מונה מספר סיבות למצבה, ביניהן סיכול הסכם שותפות שהיה לה עם אלקטרה מוצרי צריכה, במסגרתו הייתה אמורה האחרונה לרכוש מחיון מלאי בהיקף של כ-31 מיליון שקל. זאת ועוד, עזיבה של אנשי מפתח שלטענתה פגעו בשדרה הניהולית והפסדים שנגרמו לה מלקוחות שנקלעו לחדלות פירעון, כמו אופיס דיפו, הביאו אותה למצב בו היא נמצאת כיום.

מתוך: כלכליסט, 20.10.2015