טרייד אין על מחשוב: יש דבר כזה!

עולם המחשבים מתפתח משנה לשנה מרגע לרגע ובקצב מסחרר – את זה כבר יודע כל ילד.

מחשב שלא עובר את השדרוג הנדרש ובזמן הנכון, עלול בהחלט להשאיר מאחור את המשתמשים שלא נהנים מחידושי הטכנולוגיה העדכניים. אם מוסיפים לכך בלאי והתיישנות טבעית של המחשב ורכיביו או נזקים נקודתיים שנגרמים – מקבלים במהרה מחשב שאינו מתפקד כראוי בזמן אמת.

הצטיידות במחשוב עדכני וחדיש היא דרישה חיונית הן בקרב צרכנים פרטיים ועל אחת כמה וכמה בקרב ארגונים אצלם נדרש מערך טכנולוגי מסועף להצלחה בריבוי משימות, תקשורת בין העובדים ואף חיסכון בהוצאה על כוח אדם ועוד.

הבעיה היא, שטכנולוגיה עדכנית וחדישה כרוכה בעלויות משמעותיות ומחייבת היערכות תקציבית מתאימה. מאחר ולא לכל ארגון יש את הממון הדרוש לשדרג את מערך המיחשוב בזמן המתאים, וכתוצאה מכך העובדים סובלים מקצב עבודה איטי יותר ואף ירידה בביצועים.

החדשות הטובות הן שיש פתרון יעיל שעשוי להפחית מהנטל הכלכלי – טרייד אין למחשבים !

המהות של טרייד אין בעולם המחשוב אינה שונה מטרייד אין בתחומים אחרים כמו בעולם הרכב:

אתם מוסרים מחשב ישן ומקבלים זיכוי לרכישת מחשב חדש בעלות אטרקטיבית יותר.

הצעד הראשון בתהליך הוא שבעל המחשב מוסר את המחשב הוותיק שיש בידו לחברה מקצועית הפועלת בתחום ומציע שירותי טרייד אין, כאשר החברה המומחית מעריכה את שווי המחשב במצבו הנוכחי. היא יכולה לעשות זאת באמצעות בדיקת ביצועים פרונטאלית שלו המתבצעת באתר הלקוח או לחילופין במעבדה ייעודית שמתפעלת אותה חברה. לאחר הבדיקה הזו ניתן ללמוד הרבה על התפקוד הנוכחי של המחשב, כמו גם על מה שניתן "להציל" ממנו.

כיום ניתן לבצע את ההליך בצורה פשוטה ויעילה ולשדרג במהירות את המחשבים באירגון: לדוגמא, לשלוח לאנשי החברה, פשוטו כמשמעו, את מפרט המחשב המלא. על פי נתונים דוגמת דגם המחשב, היצרן, נפח הדיסק או הזיכרון יבצעו אנשי החברה הערכת שווי הוגנת של הציוד. ואגב, יש להתייחס לכך שאין המדובר הוא אך ורק במחשבים, אלא גם ברכיבים השונים הקשורים אליהם: שרתים, ציוד תקשורת, תחנות עבודה וכיוצא בזה.

השלב הבא בעסקת טרייד אין בעולם המחשוב הוא הוזלת מחיר הרכישה של המחשב או ציוד המחשוב הספציפי, כאשר ערכו של זה הישן מקוזז מהעלות של החדש. באם לא מעוניינים לבצע שדרוג, ניתן לבצע מכירה של המחשב לאותה חברה ולקבל עבורו סכום כסף הוגן.
על כל פנים, שימו לב שהמשמעות הישירה של אפשרויות אלה היא הוזלה משמעותית בעלות הרכישה של הציוד החדש, באם מעוניינים לרכוש כזה, כמו גם חיסכון בזמן ובמאמצים גם יחד עבור מכירת הישן: כשהכול נעשה במקום אחד, ההליך הופך למהיר ולפשוט פי כמה.

מתי דרוש טרייד אין למחשוב?

עסקת טרייד אין למיחשוב חיונית במספר תרחישים עיקריים. הראשון הוא זה בו מעוניינים לרכוש מחשב חדש במקום מחשב שהתיישן, נהרס או כבר לא מתאים למאפיינים ולדרישות של העת הנוכחית, או של אלה שמשתמשים בו. מהבחינה הזו, ניתן להתבונן על הטרייד אין כמעין פתרון מימון יעיל במיוחד.

עסקאות טרייד אין למחשבים נפוצות במידה ניכרת גם במגזר בעסקי. התרחיש המקובל הוא זה בו חברה עסקית מסוימת נסגרת, מסיבה זו או אחרת, כך שאנשיה מעוניינים להיפטר מציוד המיחשוב הישן שלה. גם במקרה הזה, מכירה לחברה הפועלת בשדה המשחק האמור הופכת לפתרון יעיל, משתלם ונוח בכל קנה מידה.

בכל המקרים, יש לוודא עבור אילו מחשבים וסוגי ציוד ניתן השירות של אותה חברה, האם אוכלוסיית היעד שלו היא לקוחות פרטיים או עסקיים והאם החברה מציעה שירותי שדרוג, מכירה או שניהם גם יחד. כדי שהצעת המחיר שהיא מספקת תהיה הוגנת חשוב לוודא שהחברה מנוסה, ידועה בתחום ואמינה.

ואם עדיין נותרתם עם שאלות רבות, ועדיין אין לכם מושג מה מתאים לצרכים שלכם – צרו קשר עם צוות המומחים שלנו, וביחד נתאים לכם את הפתרון החסכוני ויעיל ביותר!